Bize oy verenleri pişman etmeyeceğiz

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimden sonraki ilk Grup Toplantısı’nda şunları söyledi: 

ERDOĞAN’DAN GÖRÜŞME TALEBİ: Çetin Doğan, Hükümet’in cezaevinde tuttuğu bir orgeneral. Yaşı 84. Sayın Erdoğan’a telefon görüşmemizde önümüzdeki günlerde görüşme talebim olacağını söyledim. Çetin Doğan ve arkadaşlarının, belli bir yaşta hasta olan tüm hükümlü ve tutukluların tahliye edilmeleri gerekmektedir. 

PİŞMAN ETMEYECEĞİZ: CHP hiçbirimizin tapulu malı değildir. Baba evinin tapusu bir kişiye kayıtlıdır. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Baba evine biz çağırdık; liberal demokratlar, solun tüm renklerinden destek geldi. Baba evine milliyetçi demokratlar, Ülkücüler, muhafazakar demokratlar, Kürt demokratlar geldi. Hiçbirini pişman etmeyeceğiz. Bize oy veren birisi derse ki ‘keşke vermeseydim, elim kırılsaydı’, bilin ki vebali hepimizin boynunadır. 

TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYIN: Biz belediyeleri partizanlık yapmak için değil, dürüst ve iyi yöneterek, Türkiye’yi de nasıl yöneteceğimizi göstermek ve Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk genel seçiminde Atatürk’ün partisini iktidar yapmak üzere aldık. Buna zarar verecek kim varsa kesinlikle gözünün yaşına bakmayacağız. Herkesi kucaklayacağız. Kalkın ve Türkiye’yi kucaklayın. 

Seçimden sonra gençleşti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yoğun geçen seçim kampanyasından sonra ses tellerindeki rahatsızlık nedeniyle bir operasyon geçirdi. Ardından da gözlüklerine veda etmek için mercek ameliyatı oldu. Saç stilini değiştiren Özel’in saçlarının rengindeki farklılık da dikkati çekti. Özel’in “saçlarını boyattığı” iddiası gündeme gelirken, yakın çevresi “Saçlarını kısalttı. Boya değil. Güneşin etkisi” bilgisini verdi. Uzmanlar, Özel’in değişimini Milliyet’e yorumladı. 

‘Olumlu olur’ 

Reklamcı ve İletişim Uzmanı Ateş İlyas Başsoy, Özel’in yeni imajınının seçmende olumlu bir etki yaratacağını ifade ederek, “Gözlük hem yaşlandırıyor hem de böyle biraz tepeden bakan insan görüntüsü veriyor. Ondan kurtulması iyi oldu. Gereksiz bir soğukluk veriyordu bence gözlük. Genellikle seçmen de öyle düşünüyor. Keşke Ekrem İmamoğlu da çıkartsa. Özgür Bey daha spor giyinse çok güzel olacak” dedi. 

‘Etki yaratmaz’ 

Araştırmacı İbrahim Uslu ise şöyle konuştu: “Özgür Bey’in ses telleri ve gözüne yapılan operasyonlar sağlıkla ilgili. Saçının tarama stilini değiştirdi. Seçmeni etkilemek için yapılan bir şey değil. Bu kadar minör değişikliklerle seçmen üzerinde radikal değişiklikler ya da büyük etkiler yaratamayacağını herkes bilir. Özgür Özel’inkini politik imaj değişikliği girişimi olarak değerlendirmenin çok iddialı bir değerlendirme olacağını düşünüyorum.” – MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

‘Tansiyonu düşürmek için öncü olmalıyız’

“İsrail ile İran arasında tırmanan gerilimi endişe ile takip ediyoruz” diyen Özel, “Ortadoğu’da tansiyonun bu denli yükseldiği süreçte tarafların gerginliği artıracak açıklama ve eylemlerden uzak durmalarının çağrısını yineliyorum. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken, ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Avrupa Karma Parlamenterler Meclisi’nde konuşacağını belirten Özel “Konuşmamın özünde Filistin’de yaşananlar, İsrail’in mezalimi olacak. 33 bin civciv bir ülkede ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer. 33 bin çocuk, kadın, genç ölüyor, kimse kılını kıpırdatmıyorsa orada bize düşen rahmetli Bülent Ecevit’in, rahmetli Yaser Arafat’la kurduğu ilişki ve Deniz Gezmiş ile arkadaşlarının davası olan Filistin davasına sahip çıkmaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x